0-3 κέρδισε η ΝΙΚΗ Αγκαθιάς τον ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας Κύριο

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Την Τετάρτη ξαναπαίζουν μεταξύ τους για την Γ ΕΘΝΙΚΗ

32948290 1632912500156286 6005286542430437376 n

33057976 1632914606822742 1876211323151319040 n

Ο ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας έχασε εντός έδρας με 0-3 από την φιλοξενούμενη ΝΙΚΗ ΑΓΚΑΘΙΑΣ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με καταφανέστατα αγχωμένους και τους 22 παίκτες αλλά γρήγορα οι φιλοξενούμενοι πήραν τα επάνω τους και άρχισαν να πιέζουν την εστία του ΠΑΟΚ.

Στο 31 λεπτό η ΝΙΚΗ προηγήθηκε με γκολ του Ζαγοράρη ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι σε βάρος της ΝΙΚΗΣ το οποίο όμως απέκρουσε ο τερματοφύλακας δίνοντας ακόμα μεγαλύτερα φτερά στους συμπαίκτες του.

received 1632913156822887

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως και το πρώτο με πεσμένες και τις δύο ομάδες. Γρήγορα όμως οι παίκτες της ΝΪΚΗΣ με πρωταγωνιστές τους τρεις επιθετικούς ΕΥΓΕΝΗ ΚΙΤΣΑ,, ΛΙΤΣΙ και ΖΑΓΟΡΑΡΗ κατάφεραν να πάρουν τον έλεγχο του παιχνιδιού και με έναν πραγματικά αξιοθαύμαστο συνδυασμό πέτυχαν στο 69 λεπτό το 0-2 παγώνοντας την κερκίδα του ΠΑΟΚ.

Στο επόμενο χρονικό διάστημα οι παίκτες του ΠΑΟΚ πίεσαν την εστία των αντιπάλων αλλά δεν μπόρεσαν να την παραβιάσουν.

Στην εκπνοή του αγώνα οι παίκτες της φιλοξενούμενης ομάδας πέτυχαν και το τρίτο γκολ με τον ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟ κάνοντας το τελικό σκορ 0-3.

33170123 1632915426822660 8789054318134165504 n

Το νικηφόρα αποτέλεσμα της ΝΙΚΗΣ ΑΓΚΑΘΙΑΣ επί του ΠΑΟΚ στέρησε από τον δεύτερο την εξασφάλιση της ανόδου στην Γ ΕΘΝΙΚΗ την οποία θα κληθεί να διεκδικήσει στον επόμενο,μεταξύ τους, αγώνα που θα γίνει την Τετάρτη στο γήπεδο της ΝΑΟΥΣΑΣ.

Το παιχνίδι διεξήχθη πολύ ομαλά και χωρίς κανένα επεισόδιο , τόσο μέσα στον αγωνιστικό χώρο όσο και στην κερκίδα χάριν της καλής διαιτησίας, την παρουσίας ισχυρής αστυνομικής δύναμης αλλά και την συνετής στάσης της διοίκησης του ΠΑΟΚ.