Ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για την καλύτερη εμπειρία

Αν δεν αλλάξετε τις ρυθμίσεις του προγράμματος περιήγησης, συμφωνείτε με αυτό.

Αποδέχομαι
05 Ιαν 2018

Επιτυχόντες μαθηματικού διαγωνισμού Θαλή 2017

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Ημαθίας της E.Μ.E. βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να κοινοποιήσει τα αποτελέσματα του 78ου Μαθηματικού Διαγωνισμού «ΘΑΛΗΣ», όπως αυτά ανακοινώθηκαν σήμερα από την ΕΜΕ.

Συγχαίρουμε θερμά τους μαθητές και τις μαθήτριες που διακρίθηκαν, αλλά και όλους όσους συμμετείχαν στον διαγωνισμό.

Συγχαρητήρια αξίζουν επίσης:

- στους γονείς για τη στήριξη στις προσπάθειες των παιδιών τους

- στους συναδέλφους εκπαιδευτικούς οι οποίοι με κάθε τρόπο συνδράμουν αφιλοκερδώς τις προσπάθειες των παιδιών και το έργο του παραρτήματος.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που διακρίθηκαν, συνεχίζουν να διαγωνίζονται στην επόμενη φάση του διαγωνισμού (ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ) το Σάββατο 20 Ιανουαρίου 2018. Ταυτόχρονα θα διεξαχθεί και ο 10ος διαγωνισμός «ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ», τον οποίο διοργανώνει το παράρτημα Ημαθίας για την Α΄ Γυμνασίου.

Στις μέρες που διανύουμε, θεωρούμε σημαντικό και ταυτόχρονα ελπιδοφόρο το γεγονός ότι η συμμετοχή και οι επιτυχίες των παιδιών δείχνουν το ενδιαφέρον και την ευγενική άμιλλα για τα Μαθηματικά.

Για τους διαγωνισμούς «ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ» και «ΚΑΡΑΘΕΟΔΩΡΗ» το Παράρτημα Ημαθίας  διοργανώνει μαθήματα προετοιμασίας τα οποία θα πραγματοποιηθούν ως εξής:

Ι. Για τους μαθητές της περιοχής Αλεξάνδρειας στο 2ο Γενικό Λύκειο  Αλεξάνδρειας :

   Σάββατο 13 Ιανουαρίου 09:00 – 11:00.

ΙΙ. Για τους μαθητές της περιοχής Νάουσας στο 1ο Γενικό Λύκειο Νάουσας :

   Κυριακή  14 Ιανουαρίου 10:30 – 12:30.

ΙΙΙ. Για τους μαθητές της περιοχής Βέροιας στο 3o Γυμνάσιο Βέροιας :

  Κυριακή  14 Ιανουαρίου 10:30 – 12:30.

Επίσης, στην ιστοσελίδα της ΕΜΕ (http://www.hms.gr/?q=node/614) υπάρχει υλικό σχετικά με την ύλη των μαθηματικών διαγωνισμών, παλιότερα θέματα και λύσεις.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που διακρίθηκαν είναι οι:

α/α ΕΠΩΝΥΜΟ ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΑΞΗ
1 ΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΛΟΥΚΑΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
2 ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
3 ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
4 ΑΣΙΑΤΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
5 ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
6 ΔΕΛΛΑ ΒΑΙΑ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
7 ΕΥΦΗΜΙΑΝΙΔΟΥ ΒΙΡΓΙΝΙΑ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
8 ΚΑΛΟΓΕΡΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
9 ΚΑΡΑΜΟΥΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
10 ΚΟΥΚΟΥΤΕΓΟΥ ΜΑΡΙΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
11 ΚΥΡΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
12 ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΓΑΛΑΤΕΙΑ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
13 ΛΕΖΕΚΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
14 ΜΟΥΔΟΥΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
15 ΜΟΥΖΑΦΕΤΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
16 ΜΟΥΡΑΤΙΔΟΥ ΕΛΕΝΑ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
17 ΜΟΥΡΑΤΙΔΟΥ ΠΟΛΥΤΙΜΗ-ΣΟΥΜΕΛΑ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
18 ΜΠΕΡΣΟΣ ΖΑΦΕΙΡΗΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
19 ΜΠΛΙΟΥΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
20 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-ΤΡΥΦΩΝ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
21 ΣΤΑΥΡΙΑΝΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
22 ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
23 ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
24 ΤΥΠΟΥ ΕΛΕΝΗ 5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Β' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
25 ΑΜΒΡΟΣΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΗΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
26 ΑΥΤΖΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΡΑΦΑΗΛΙΑ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
27 ΓΚΑΛΙΤΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
28 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ-ΣΜΑΡΑΓΔΑ 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
29 ΚΑΡΟΛΙΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
30 ΚΕΧΑΓΙΟΓΛΟΥ ΘΟΔΩΡΗΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
31 ΛΑΖΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
32 ΜΠΟΥΣΜΠΟΥΚΗ ΙΩΑΝΝΑ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
33 ΟΡΦΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
34 ΠΟΤΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
35 ΤΑΣΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
36 ΤΖΕΠΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ Γ' ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ
37 ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΗΛΙΑΣ 3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Α' ΛΥΚΕΙΟΥ
38 ΓΙΑΚΟΥΜΠ ΑΝΤΩΝΗΣ 2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ Α' ΛΥΚΕΙΟΥ
39 ΓΚΑΛΤΣΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΕΙΟ Α' ΛΥΚΕΙΟΥ
40 ΔΑΙΟΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ 2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Α' ΛΥΚΕΙΟΥ
41 ΘΕΟΦΡΟΝΙΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ Α' ΛΥΚΕΙΟΥ
42 ΚΑΛΑΜΠΑΛΙΚΑ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 3ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Α' ΛΥΚΕΙΟΥ
43 ΚΟΛΚΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ 1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΦΙΛΙΠΠΕΙΟ Α' ΛΥΚΕΙΟΥ
44 ΠΑΝΤΕΛΙΔΗ ΒΙΡΓΙΝΙΑ 2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Α' ΛΥΚΕΙΟΥ
45 ΠΛΑΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ Α' ΛΥΚΕΙΟΥ
46 ΦΙΛΟΣΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ 2ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ Α' ΛΥΚΕΙΟΥ
47 ΚΥΡΙΑΖΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 1ο ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ
48 ΜΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ Β' ΛΥΚΕΙΟΥ
49 ΠΕΓΙΟΥΔΗ ΜΑΡΙΑ-ΜΥΡΤΩ ΕΝΙΑΙΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΛΑΤΕΟΣ ΗΜΑΘΙΑΣ Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ

Για τη Διοικούσα Επιτροπή

του Παραρτήματος Ημαθίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας

Η Πρόεδρος

Χαρίκλεια   Σαραφοπούλου

Η Γενική Γραμματέας

                    Αλεξάνδρα Στυλιανίδου

 

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter

Προσθήκη νέου σχολίου

Κωδικός ασφαλείας
Ανανέωση

Mezeklikia
ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Who's Online

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 801 επισκέπτες και κανένα μέλος

ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΟΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

Τελευταια Νεα

Top