Την Παρασκευή 19 Απριλίου 2024, το σχολείο μας συμμετείχε στην ημερίδα που διοργάνωσε η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας στο Πολιτιστικό Κέντρο του Αριστοτέλη στο Νυμφαίο Μίεζας στη Νάουσα με θέμα: “Ρήξη και συνέχεια στην αρχαία ελληνική φιλοσοφία, η καινοτομική σκέψη του Αριστοτέλη”.
![](https://opolitis.gr/wp-content/uploads/2023/01/REMOPIZZA_AD-300x178.jpg)
Οι μαθητές μας Γιαννακουλάκου Αναστασία, Γιαννουλάτος Ιωάννης, Γκεκοπούλου Ελένη και Καραλιλιοπούλου Αντωνία, της Γ΄τάξης του τμήματος Ανθρωπιστικών Σπουδών με υπεύθυνη την εκπαιδευτικό Τσιαπανίτη Στέλλα παρουσίασαν την εργασία τους : “Ο Αριστοτέλης και η Μεταφυσική” και απέσπασαν θετικά σχόλια.
ΑΠΟ ΤΟ 1ο ΓΕ.Λ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ