Τα ξημερώματα της Δευτέρας και ενώ οδηγός της γραμμής του αεροδρομίου (1Ν) εκτελούσε το δρομολόγιό του, έκανε παρατήρησε σε ομάδα νεαρών ατόμων, καθώς είχαν ανάψει τσιγάρο εντός του αστικού λεωφορείου.
![](https://opolitis.gr/wp-content/uploads/2023/01/REMOPIZZA_AD-300x178.jpg)
Μετά την παρατήρηση που έγινε η ομάδα των νεαρών, αφού κατέβηκε από το αστικό κλώτσησαν το προστατευτικό τζάμι της καμπίνας του οδηγού και κατάφεραν να το σπάσουν, χωρίς ευτυχώς ο οδηγός να τραυματιστεί.
Στη συνέχεια οι νεαροί τράπηκαν σε φυγή.