Σήμερα το πρωί στις 11.00 γονείς με τα παιδιά τους συγκεντρώθηκαν μπροστά στο Πνευματικό Κέντρο της Αλεξάνδρειας για να πάρουν μέρος στην Ποδηλατοδρομία που διοργάνωσε ο σύλλογος GIDAS CYCLISTAS και την αιγίδα της ΚΕΔΑ Αλεξάνδρειας, με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα Ποδηλάτου.
![](https://opolitis.gr/wp-content/uploads/2023/01/REMOPIZZA_AD-300x178.jpg)
Ήταν μια πολύ όμορφη εκδήλωση που τη χάρηκαν μικροί και μεγάλοι.
Παρών στον Ποδηλατικό Γύρο ήταν ο Δήμαρχος Αλεξάνδρειας Παναγιώτης Γκυρίνης, ο Αντιδήμαρχος Σάκης Παντόπουλος, ο Πρόεδρος της ΔΕΥΑΑΛ κ. Σωτήρης Τόκας και ο Πρόεδρος της ΚΕΔΑ κ. Μανώλης Σταυρής.
#pgnews #ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ #ΚΕΝΤΡΙΚΗΜΑΚΕΔΟΝΙΑ