Σε μια μεγάλη προσπάθεια καθαρισμού των δρόμων από χόρτα επιδίδεται αυτές τις μέρες ο Δήμος Αλεξάνδρειας. Στη φωτογραφία βλέπετε τον περιφερειακό δρομο απ΄την Ραψομανίκη μέχρι το Νησέλι, ο οποίος έχει καθαριστεί εξ’ολοκλήρου.
![](https://opolitis.gr/wp-content/uploads/2023/01/REMOPIZZA_AD-300x178.jpg)
Πάνω στο τρακτέρ πετύχαμε τον ίδιο τον Αντιδήμαρχο Μάκη Χατζόπουλο, ο οποίος το πήρε πολύ ζεστά το θέμα και όταν λέμε ότι πρέπει να «σηκώσουμε τα μανίκια για δουλειά» αυτός το εννοεί. Μπράβο του.