Συμβολική φωταγώγηση του κτιρίου του δημαρχείου Νάουσας και του ιστορικού ρολογιού θα πραγματοποιηθεί σήμερα το βράδυ, Πέμπτη 9 Μαρτίου, στο πλαίσιο της Παγκόσμιας Ημέρας Νεφρού, με πρωτοβουλία των διαδικτυακών ομάδων: ”Νεφροπαθείς και μεταμοσχευμένοι Ελλάδας” και ”Δωρεά οργάνων – Δώρο ζωής”, με την υποστήριξη του Δήμου Η.Π. Νάουσας.
![](https://opolitis.gr/wp-content/uploads/2023/01/REMOPIZZA_AD-300x178.jpg)
Σύμφωνα με τους διοργανωτές, το κτίριο του δημαρχείου και το ρολόι θα φωταγωγηθούν συμβολικά στα χρώματα της ημέρας “κόκκινο, μπλε, κίτρινο”, στέλνοντας το μήνυμα: “Νεφρά – Προσέχω τα φίλτρα της ζωής”.