Υπεγράφη σήμερα από το Δήμαρχο Αλεξάνδρειας, κο Παναγιώτη Γκυρίνη και τον κο Νικόλαο Καϊσίδη εκπρόσωπο της εταιρείας «ΚΑΪΣΙΔΗΣ Π. ΝΙΚΟΛΑΟΣ», η σύμβαση για την εκτέλεση του έργου «ΑΣΦΑΛΤΟΣΤΡΩΣΗ ΚΑΙ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΟΔΩΝ ΔΗΜΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ» προϋπολογισμού 627.500,00 ευρώ.
![](https://opolitis.gr/wp-content/uploads/2023/01/REMOPIZZA_AD-300x178.jpg)
Το έργο, χρηματοδοτείται από το Πρόγραμμα ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΡΙΤΣΗΣ στον Άξονα Προτεραιότητας «Ποιότητα ζωής και εύρυθμη λειτουργία των πόλεων, της υπαίθρου και των οικισμών», της Πρόσκλησης ΑΤ05, με τίτλο: «Ανάπτυξη της υπαίθρου-Αγροτική Οδοποιία» και προβλέπει την Ασφαλτόστρωση αγροτικών δρόμων, στο αγρόκτημα του Δήμου Αλεξάνδρειας.
Ο Δήμαρχος μετά την υπογραφή δήλωσε:
“Ακόμη ένα έργο που δεσμευτήκαμε απέναντι στους πολίτες του Δήμου Αλεξάνδρειας, υλοποιείται, βελτιώνοντας πρωτίστως την καθημερινότητα όσων δραστηριοποιούνται στον πρωτογενή τομέα αλλά και στους κατοίκους-πολίτες του Δήμου μας. Μένουμε πιστοί στις δεσμεύσεις μας και συνεχίζουμε”.