Ο Δήμος Αλεξάνδρειας σε συνεργασία με την Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας , στα πλαίσια των συνοδευτικών δράσεων του ΤΕΒΑ θα πραγματοποιήσει επιτόπιες ενημερώσεις την Πέμπτη 30/03/2023:
• 10:30 π.μ. , έξω από το κτίριο Κοινότητας Μελίκης
• 12:00 μ.μ. , έξω από το ΚΕΠ στα Καβάσιλα (πρώην Δημαρχείο)
Η κινητή μονάδα (VAN) είναι ειδικά εξοπλισμένη και στελεχωμένη με ειδικούς επιστήμονες (Διατροφολόγο, Κοινωνική Λειτουργό και Ψυχολόγο) ανοιχτή προς όποιον θέλει να ενημερωθεί ατομικά.
Βασικός άξονας της επιτόπιας ενημέρωσης θα είναι η ενημέρωση για θέματα υγείας, ατομικής υγιεινής και υγιεινής διατροφής, για θέματα κοινωνικοποίησης παιδιών και υλοποίηση δημιουργικών δραστηριοτήτων απασχόλησης, ψυχοκοινωνικής υποστήριξης, ενδυνάμωσης και κοινωνικής ένταξης των ωφελούμενων του ΤΕΒΑ. Η κινητή μονάδα στοχεύει στην ενημέρωση των ωφελουμένων, παρέχοντας με διαδραστικό τρόπο σημαντικές συμβουλές. Τέλος, θα δοθεί εκπαιδευτικό ψυχαγωγικό υλικό.
![](https://opolitis.gr/wp-content/uploads/2023/01/REMOPIZZA_AD-300x178.jpg)
Για την συμμετοχή σας στις παραπάνω εκδηλώσεις απαιτείται ΑΜΚΑ.
Παρακαλούμε να δηλώσετε συμμετοχή εγκαίρως.
Επικοινωνήστε τηλεφωνικά ή στείλτε μήνυμα με τα στοιχεία σας στα:
Στοιχεία Επικοινωνίας:
από σταθερό (χωρίς χρέωση) : 8001001770
από κινητό: 6907650399
Email: teva.ypostiriksi@gmail.com
Facebook : «TEBA Συνοδευτικές Δράσεις ΠΚΜ» ή πατήστε εδώ: https://rb.gy/x7bjal
«Δήμος Αλεξάνδρειας ΤΕΒΑ ΠΚΜ Συνοδευτικά» ή πατήστε εδώ: https://rb.gy/b92thf
Instagram : @teva.draseis
Ή επικοινωνήστε με τις κατά τόπους υπηρεσίες που υποβάλατε την αίτησή σας στο ΤΕΒΑ.