Αριστερά στη φωτογραφία ο Γιάννης Κιρκιλιανίδης και δεξιά ο Αποστόλης Παπαδόπουλος. Και οι δυο αποτελούν δύο ισχυρά «χαρτιά» των αυτοδιοικητικών εκλογών.
![](https://opolitis.gr/wp-content/uploads/2023/01/REMOPIZZA_AD-300x178.jpg)
Ιδιαίτερα ο Αποστόλης Παπαδόπουλος βρίσκεται παντού παρών, σε κάθε εκδήλωση, εκπροσωπώντας τη Δώρα. Ο Γιάννης Κιριλιανίδης από την άλλη είναι ένας από τους πρώτους σε ψήφους συμβούλους, ασχολείται χρόνια με τα αυτοδιοικητικά και ο λόγος του όλα αυτά τα χρόνια είναι σοβαρός και μεστός. Ακόμα δεν έχει δημόσια για τη συμμετοχη του στο ψηφοδελτιο της Δώρας Κουρκουτά αλλά θεωρέιται μάλλον βέβαιη.